ÖstraNatt - Seskaröetappen - 27 aug 2010

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-08-28 00:35:38


Klass:   KORTA  DAMER  Bana: 2520 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Johanna Lundkvist

OK Vargen

38.18

2

Birgit Lundkvist

OK Vargen

38.55

3

Elin Bergström

OK Vargen

39.06

4

Maria Bergström

OK Vargen

47.55

EjG

Sara Lundbäck

OK Vargen

 

 

 

 

 


Klass:   KORTA  HERRAR   Bana: 2520 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Lars Johansson

OK Vargen

40.10

2

Martti Holopainen

Suunta 2000

43.19

 

 

 

 


Klass:   LÅNGA    Bana: 6230 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Lars Lundkvist

Seskarö IF

46.17

2

Johan Klippmark

Haparanda OK

49.16

3

Teemu Niskanen

Ounasvaaran H

50.20

4

Tero Taulavuori

Alatornion Pirkat

54.33

5

Jani Harju

Pellon Ponsi

54.49

6

Seppo Rousu

AlatornionPirkat

56.25

7

Svante Larsson

OK Vargen

58.11

8

Risto Luodonpää

AlatornionPirkat

59.30

9

Jan Lindström

Seskarö IF

60.17

10

Antti Kalapudas

Alatornion Pirkat

62.31

11

Arto Vilppola

Pellon Ponsi

66.31

12

Tuomas Virtala

Suunta 2000

66.54

13

Kjell Sandström

Bodens BK

73.14

14

Roger Westin

Seskarö IF

105.36

EjG

Kari Pessa

Haparanda OK

 

EjG

Marcus Lahtinen

AlatornionPirkat

 

EjG

Henry Barsk

Övertorneå IF

 

EjG

Matts Engvall

Bodens BK

 

 

 

 

 


Klass:   MELLAN DAMER    Bana: 4290 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Emma Bergström

OK Vargen

54.34

2

Johanna Tholerud

Övertorneå IF

56.22

3

Ulla Johansson

Haparanda OK

64.31

4

Outi Matila

LänRa

65.32

5

Rebecka Tholerud

Övertorneå IF

66.57

6

Johanna Ek

OK Vargen

67.25

 

 

 

 


Klass:   MELLAN HERRAR    Bana: 4290 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Jan Lindelöf

Seskarö IF

43.53

2

Petri Hannila

Suunta 2000

48.45

3

Bror Alatalo

Haparanda OK

51.00

4

Lauri Mustonen

AlatornionPirkat

52.30

5

Håkan Tholerud

Övertorneå IF

57.09

6

Esko Pirkonen

Alatornion Pirkat

61.54

7

Anders Calderäng

Seskarö IF

64.03

EjG

Erkki Alakuijala

Suunta 2000

 

EjG

Gösta Klippmark

Haparanda OK

 

EjG

Bo Svedlund

Haparanda OK

 

EjG

Fredrik Bodén

Klubblös

 

EjG

Janne Ylimaula

AlatornionPirkat