ÖstraNatt – Övertorneåetappen – 1 okt 2010

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-10-01 21:59:12


KORTA      Bana 1,8 km   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-109

2-129

3-110

4-105

5-103

M-76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Kristina Tholerud

53.36

 

0.00

32.15

40.54

47.03

50.35

53.36

 

ÖIF

 

 

0.00

32.15

8.39

6.09

3.32

3.01

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Johanna Lundkvist

53.36

 

0.00

32.13

41.03

47.03

50.44

53.42

 

OK Vargen

 

 

0.00

32.13

8.50

6.00

3.41

2.58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LÅNGA      Bana 5,1 km   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-105

2-127

3-114

4-130

5-115

6-116

7-121

8-122

9-125

10-129

11-109

M-76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lars Lundkvist

43.26

 

2.04

9.49

14.38

17.04

23.53

26.45

29.10

33.03

35.33

39.27

41.34

43.26

 

SIF

 

 

2.04

7.45

4.49

2.26

6.49

2.52

2.25

3.53

2.30

3.54

2.07

1.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Timo Autto

45.30

 

1.39

8.50

14.04

17.22

22.55

25.19

27.33

30.54

33.05

37.36

43.59

45.30

 

PePo

 

 

1.39

7.11

5.14

3.18

5.33

2.24

2.14

3.21

2.11

4.31

6.23

1.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Svante Larsson

47.35

 

2.03

10.40

16.11

19.11

25.48

28.54

31.34

36.18

39.07

43.29

45.43

47.35

 

OK Vargen

 

 

2.03

8.37

5.31

3.00

6.37

3.06

2.40

4.44

2.49

4.22

2.14

1.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Seppo Rousu

51.48

 

2.04

9.40

20.17

23.19

29.39

32.29

35.18

40.22

43.22

47.41

49.58

51.48

 

AlatPi

 

 

2.04

7.36

10.37

3.02

6.20

2.50

2.49

5.04

3.00

4.19

2.17

1.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Arto Vilppola

55.56

 

1.56

10.54

17.58

21.07

28.16

31.28

34.16

39.23

42.46

51.02

53.37

55.56

 

PePo

 

 

1.56

8.58

7.04

3.09

7.09

3.12

2.48

5.07

3.23

8.16

2.35

2.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Jani Harju

62.01

 

1.55

11.07

17.58

21.28

36.21

40.01

42.43

47.12

50.29

55.21

59.10

62.01

 

PePo

 

 

1.55

9.12

6.51

3.30

14.53

3.40

2.42

4.29

3.17

4.52

3.49

2.51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Janne Ylimaula

67.16

 

2.02

11.11

16.21

19.01

35.20

39.11

41.57

47.48

50.51

61.06

64.40

67.16

 

AlatPi

 

 

2.02

9.09

5.10

2.40

16.19

3.51

2.46

5.51

3.03

10.15

3.34

2.36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Ville Väkeväinen

69.51

 

7.45

21.41

28.13

32.00

40.05

43.32

47.52

53.21

56.58

62.14

68.01

69.51

 

LänRa

 

 

7.45

13.56

6.32

3.47

8.05

3.27

4.20

5.29

3.37

5.16

5.47

1.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN DAMER      Bana 4,1km   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-129

2-125

3-121

4-116

5-127

6-114

7-111

8-105

9-103

M-76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Ulla Johansson

48.55

 

7.02

14.49

21.12

23.58

29.09

36.05

38.00

45.20

47.08

48.55

 

Haparanda OK

 

 

7.02

7.47

6.23

2.46

5.11

6.56

1.55

7.20

1.48

1.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Rebecka Tholerud

53.34

 

8.14

17.07

24.03

28.36

33.58

41.05

42.57

50.09

51.59

53.34

 

ÖIF

 

 

8.14

8.53

6.56

4.33

5.22

7.07

1.52

7.12

1.50

1.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Outi Matila

53.40

 

7.19

17.12

23.13

25.51

31.06

39.49

43.39

50.00

51.50

53.40

 

LänRa

 

 

7.19

9.53

6.01

2.38

5.15

8.43

3.50

6.21

1.50

1.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Helena Lundkvist

56.55

 

7.15

16.29

23.16

25.57

31.48

43.47

46.07

53.27

55.21

56.55

 

OK Vargen

 

 

7.15

9.14

6.47

2.41

5.51

11.59

2.20

7.20

1.54

1.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Johanna Ek

58.12

 

6.04

13.07

19.37

22.39

30.20

39.03

47.39

54.10

56.00

58.12

 

OK Vargen

 

 

6.04

7.03

6.30

3.02

7.41

8.43

8.36

6.31

1.50

2.12

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN HERRAR      Bana 4,1 km   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-129

2-125

3-121

4-116

5-127

6-114

7-111

8-105

9-103

M-76

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jan Lindelöf

42.39

 

6.57

13.28

18.44

23.44

27.37

33.14

34.26

39.48

41.12

42.39

 

SIF

 

 

6.57

6.31

5.16

5.00

3.53

5.37

1.12

5.22

1.24

1.27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Lauri Mustonen

45.53

 

6.33

13.16

18.52

20.57

26.47

32.49

34.25

42.53

44.23

45.53

 

AlatPi

 

 

6.33

6.43

5.36

2.05

5.50

6.02

1.36

8.28

1.30

1.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Petri Hannila

46.52

 

6.58

14.49

20.13

22.17

30.19

36.50

38.20

43.58

45.16

46.52

 

S-2000

 

 

6.58

7.51

5.24

2.04

8.02

6.31

1.30

5.38

1.18

1.36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Roger Westin

48.22

 

6.31

14.13

20.24

23.37

28.12

34.59

36.32

44.29

46.41

48.22

 

SIF

 

 

6.31

7.42

6.11

3.13

4.35

6.47

1.33

7.57

2.12

1.41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Esko Pirkonen

55.07

 

5.56

13.20

20.03

22.43

27.55

41.32

45.42

51.44

53.20

55.07

 

AlatPi

 

 

5.56

7.24

6.43

2.40

5.12

13.37

4.10

6.02

1.36

1.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Juho Korpi

63.13

 

8.13

15.57

23.57

26.28

35.20

51.24

53.52

60.24

61.45

63.13

 

LänRa

 

 

8.13

7.44

8.00

2.31

8.52

16.04

2.28

6.32

1.21

1.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Marcus Lahtinen

66.41

 

8.13

21.03

31.45

34.59

44.08

51.35

53.41

62.16

64.01

66.41

 

AlatPi

 

 

8.13

12.50

10.42

3.14

9.09

7.27

2.06

8.35

1.45

2.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Jussi Korpi

69.22

 

14.26

22.01

30.00

32.35

41.22

57.29

59.58

66.18

67.49

69.22

 

LänRa

 

 

14.26

7.35

7.59

2.35

8.47

16.07

2.29

6.20

1.31

1.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bo Svedlund

Utgått

 

0.00

25.42

32.52

 

 

47.16

49.27

 

 

60.44

 

Haparanda OK

 

 

0.00

25.42

7.10

 

 

14.24

2.11

 

 

11.17