ÖstraNatt - Seskaröetappen - 27 aug 2010

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-08-28 00:35:10


KORTA DAMER      Bana 2520 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-134

2-135

3-146

4-147

5-148

6-145

7-100

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Johanna Lundkvist

38.18

 

4.15

8.53

14.00

19.55

26.28

30.15

35.25

38.18

 

OK Vargen

 

 

4.15

4.38

5.07

5.55

6.33

3.47

5.10

2.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Birgit Lundkvist

38.55

 

4.14

8.50

13.59

20.00

26.28

30.14

35.18

38.55

 

OK Vargen

 

 

4.14

4.36

5.09

6.01

6.28

3.46

5.04

3.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Elin Bergström

39.06

 

2.51

5.37

13.20

25.50

30.06

32.43

36.16

39.06

 

OK Vargen

 

 

2.51

2.46

7.43

12.30

4.16

2.37

3.33

2.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Maria Bergström

47.55

 

4.52

11.58

20.32

27.53

31.35

37.53

44.47

47.55

 

OK Vargen

 

 

4.52

7.06

8.34

7.21

3.42

6.18

6.54

3.08

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Sara Lundbäck

 

 

0.00

 

 

 

 

 

 

46.34

 

OK Vargen

 

 

0.00

 

 

 

 

 

 

46.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KORTA HERRAR      Bana 2520 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-134

2-135

3-146

4-147

5-148

6-145

7-100

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lars Johansson

40.10

 

8.00

12.10

16.57

23.25

27.24

32.38

37.21

40.10

 

OK Vargen

 

 

8.00

4.10

4.47

6.28

3.59

5.14

4.43

2.49

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Martti Holopainen

43.19

 

2.58

5.41

9.58

23.22

30.13

33.52

41.16

43.19

 

Suunta 2000

 

 

2.58

2.43

4.17

13.24

6.51

3.39

7.24

2.03

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LÅNGA      Bana 6230 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-140

2-141

3-142

4-136

5-137

6-138

7-139

8-143

9-131

10-100

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lars Lundkvist

46.17

 

3.07

7.19

11.24

19.07

20.22

23.50

25.55

36.21

42.16

44.38

46.17

 

Seskarö IF

 

 

3.07

4.12

4.05

7.43

1.15

3.28

2.05

10.26

5.55

2.22

1.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Johan Klippmark

49.16

 

3.57

7.11

11.23

22.05

23.33

27.09

29.07

39.17

44.37

47.39

49.16

 

Haparanda OK

 

 

3.57

3.14

4.12

10.42

1.28

3.36

1.58

10.10

5.20

3.02

1.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Teemu Niskanen

50.20

 

2.59

7.25

11.19

18.33

19.20

28.17

30.15

39.50

46.14

48.42

50.20

 

Ounasvaaran H

 

 

2.59

4.26

3.54

7.14

0.47

8.57

1.58

9.35

6.24

2.28

1.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Tero Taulavuori

54.33

 

4.48

8.05

11.57

23.29

24.40

30.08

32.14

42.25

49.52

52.49

54.33

 

AlatornionPirkat

 

 

4.48

3.17

3.52

11.32

1.11

5.28

2.06

10.11

7.27

2.57

1.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Jani Harju

54.49

 

7.10

10.59

14.25

24.04

24.54

28.40

31.00

43.35

50.06

53.10

54.49

 

Pellon Ponsi

 

 

7.10

3.49

3.26

9.39

0.50

3.46

2.20

12.35

6.31

3.04

1.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Seppo Rousu

56.25

 

8.48

12.37

16.04

25.08

26.24

30.15

32.34

45.11

51.43

54.45

56.25

 

AlatornionPirkat

 

 

8.48

3.49

3.27

9.04

1.16

3.51

2.19

12.37

6.32

3.02

1.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Svante Larsson

58.11

 

6.07

9.06

13.38

27.16

28.10

32.00

34.23

46.24

53.36

56.39

58.11

 

OK Vargen

 

 

6.07

2.59

4.32

13.38

0.54

3.50

2.23

12.01

7.12

3.03

1.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Risto Luodonpää

59.30

 

4.20

8.01

16.14

26.02

27.04

32.03

34.14

47.30

53.56

57.37

59.30

 

AlatornionPirkat

 

 

4.20

3.41

8.13

9.48

1.02

4.59

2.11

13.16

6.26

3.41

1.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Jan Lindström

60.17

 

3.55

7.38

15.19

23.43

27.46

33.55

36.04

48.40

55.23

58.37

60.17

 

Seskarö IF

 

 

3.55

3.43

7.41

8.24

4.03

6.09

2.09

12.36

6.43

3.14

1.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Antti Kalapudas

62.31

 

4.02

10.54

14.56

24.39

25.36

32.44

35.13

51.50

57.58

60.40

62.31

 

AlatornionPirkat

 

 

4.02

6.52

4.02

9.43

0.57

7.08

2.29

16.37

6.08

2.42

1.51

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Arto Vilppola

66.31

 

5.45

16.03

21.10

29.26

31.10

34.50

37.29

53.42

60.57

64.35

66.31

 

Pellon Ponsi

 

 

5.45

10.18

5.07

8.16

1.44

3.40

2.39

16.13

7.15

3.38

1.56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Tuomas Virtala

66.54

 

4.16

10.45

16.16

24.44

28.30

36.40

39.09

55.34

62.07

65.15

66.54

 

Suunta 2000

 

 

4.16

6.29

5.31

8.28

3.46

8.10

2.29

16.25

6.33

3.08

1.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Kjell Sandström

73.14

 

4.30

9.23

22.58

32.50

34.12

39.15

42.24

59.10

66.35

71.19

73.14

 

Bodens BK

 

 

4.30

4.53

13.35

9.52

1.22

5.03

3.09

16.46

7.25

4.44

1.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Roger Westin

105.36

 

15.44

21.49

26.54

47.34

49.11

69.40

73.22

88.43

99.25

104.18

105.36

 

Seskarö IF

 

 

15.44

6.05

5.05

20.40

1.37

20.29

3.42

15.21

10.42

4.53

1.18

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Kari Pessa

 

 

0.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Haparanda OK

 

 

0.00

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Marcus Lahtinen

 

 

31.55

37.38

52.14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

AlatornionPirkat

 

 

31.55

5.43

14.36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Henry Barsk

 

 

10.20

13.39

17.33

27.11

30.31

38.00

40.28

58.40

78.28

 

89.04

 

Övertorneå IF

 

 

10.20

3.19

3.54

9.38

3.20

7.29

2.28

18.12

19.48

 

10.36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Matts Engvall

 

 

5.16

10.42

17.57

28.33

31.09

37.59

43.51

 

85.12

89.55

92.26

 

Bodens BK

 

 

5.16

5.26

7.15

10.36

2.36

6.50

5.52

 

41.21

4.43

2.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN DAMER      Bana 4290 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-138

2-139

3-140

4-141

5-142

6-144

7-145

8-100

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Emma Bergström

54.34

 

10.50

13.10

17.51

21.17

27.34

39.21

47.44

53.00

54.34

 

OK Vargen

 

 

10.50

2.20

4.41

3.26

6.17

11.47

8.23

5.16

1.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Johanna Tholerud

56.22

 

7.18

9.49

16.55

25.22

33.59

43.45

51.10

54.30

56.22

 

Övertorneå IF

 

 

7.18

2.31

7.06

8.27

8.37

9.46

7.25

3.20

1.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Ulla Johansson

64.31

 

12.33

15.28

26.51

30.53

39.31

52.44

59.06

62.20

64.31

 

Haparanda OK

 

 

12.33

2.55

11.23

4.02

8.38

13.13

6.22

3.14

2.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Outi Matila

65.32

 

8.51

11.58

23.28

31.57

38.07

52.38

59.13

63.03

65.32

 

LänRa

 

 

8.51

3.07

11.30

8.29

6.10

14.31

6.35

3.50

2.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Rebecka Tholerud

66.57

 

7.56

12.38

20.06

24.49

31.28

54.20

60.42

64.37

66.57

 

Övertorneå IF

 

 

7.56

4.42

7.28

4.43

6.39

22.52

6.22

3.55

2.20

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Johanna Ek

67.25

 

8.43

14.11

30.39

35.30

42.35

55.46

61.57

65.41

67.25

 

OK Vargen

 

 

8.43

5.28

16.28

4.51

7.05

13.11

6.11

3.44

1.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN HERRAR      Bana 4290 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-138

2-139

3-140

4-141

5-142

6-144

7-145

8-100

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jan Lindelöf

43.53

 

4.29

9.06

13.11

17.17

22.23

32.08

37.21

42.16

43.53

 

Seskarö IF

 

 

4.29

4.37

4.05

4.06

5.06

9.45

5.13

4.55

1.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Petri Hannila

48.45

 

5.15

7.31

14.11

17.58

24.12

36.16

43.43

47.02

48.45

 

Suunta 2000

 

 

5.15

2.16

6.40

3.47

6.14

12.04

7.27

3.19

1.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Bror Alatalo

51.00

 

5.47

8.40

14.23

20.09

25.43

38.25

45.48

48.56

51.00

 

Haparanda OK

 

 

5.47

2.53

5.43

5.46

5.34

12.42

7.23

3.08

2.04

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Lauri Mustonen

52.30

 

7.29

10.33

15.59

21.51

27.26

40.00

47.20

50.36

52.30

 

AlatornionPirkat

 

 

7.29

3.04

5.26

5.52

5.35

12.34

7.20

3.16

1.54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Håkan Tholerud

57.09

 

5.16

7.42

19.56

23.32

32.16

45.24

51.49

55.11

57.09

 

Övertorneå IF

 

 

5.16

2.26

12.14

3.36

8.44

13.08

6.25

3.22

1.58

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Esko Pirkonen

61.54

 

4.50

7.39

25.22

32.38

38.35

51.32

56.46

59.58

61.54

 

AlatornionPirkat

 

 

4.50

2.49

17.43

7.16

5.57

12.57

5.14

3.12

1.56

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Anders Calderäng

64.03

 

6.08

9.40

16.05

21.42

30.26

54.01

59.34

62.11

64.03

 

Seskarö IF

 

 

6.08

3.32

6.25

5.37

8.44

23.35

5.33

2.37

1.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Erkki Alakuijala

 

 

8.21

12.02

 

 

 

 

 

 

55.35

 

Suunta 2000

 

 

8.21

3.41

 

 

 

 

 

 

43.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Gösta Klippmark

 

 

7.53

12.47

31.27

 

 

 

 

 

62.22

 

Haparanda OK

 

 

7.53

4.54

18.40

 

 

 

 

 

30.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Bo Svedlund

 

 

4.33

16.27

39.16

 

 

 

 

 

66.03

 

Haparanda OK

 

 

4.33

11.54

22.49

 

 

 

 

 

26.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Fredrik Bodén

 

 

16.42

22.44

38.02

43.15

 

 

 

 

66.09

 

Klubblös

 

 

16.42

6.02

15.18

5.13

 

 

 

 

22.54

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Janne Ylimaula

 

 

0.00

19.12

24.30

31.58

37.54

50.22

 

68.19

69.50

 

AlatornionPirkat

 

 

0.00

19.12

5.18

7.28

5.56

12.28

 

17.57

1.31