ÖstraNatt - Kalixetappen - 17 sep 2010

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2010-09-17 21:56:05


KORTA  2,5 km Damer  


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-70

2-78

3-67

4-76

5-77

6-73

7-75

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Elin Bergström

41.53

 

1.46

8.55

12.54

15.28

26.01

33.40

40.03

41.53

 

OK Vargen

 

 

1.46

7.09

3.59

2.34

10.33

7.39

6.23

1.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Maria Bergström

45.43

 

2.41

12.58

16.51

19.40

30.12

37.49

44.20

45.43

 

OK Vargen

 

 

2.41

10.17

3.53

2.49

10.32

7.37

6.31

1.23

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Johanna Lundkvist

47.26

 

3.45

14.49

20.01

23.24

32.32

40.06

46.10

47.26

 

OK Vargen

 

 

3.45

11.04

5.12

3.23

9.08

7.34

6.04

1.16

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Kristina Tholerud

47.29

 

3.39

14.45

19.39

23.28

32.25

40.00

46.07

47.29

 

Övertorneå IF

 

 

3.39

11.06

4.54

3.49

8.57

7.35

6.07

1.22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Sara o Frida Lundbäck

52.53

 

2.50

11.29

15.59

19.31

32.22

40.00

51.32

52.53

 

OK Vargen

 

 

2.50

8.39

4.30

3.32

12.51

7.38

11.32

1.21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Mikaela Stålarm

68.44

 

3.55

16.06

23.48

28.15

38.25

51.01

65.59

68.44

 

Övertorneå IF

 

 

3.55

12.11

7.42

4.27

10.10

12.36

14.58

2.45

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


KORTA   2,5 km   Herrar


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-70

2-78

3-67

4-76

5-77

6-73

7-75

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lars Johansson

42.28

 

2.44

10.16

15.34

18.41

26.55

34.25

40.35

42.28

 

OK Vargen

 

 

2.44

7.32

5.18

3.07

8.14

7.30

6.10

1.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Karl Erik Nyström

48.29

 

3.37

 

 

 

 

 

 

48.29

 

Seskarö IF

 

 

3.37

 

 

 

 

 

 

44.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LÅNGA    6 km   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-73

2-62

3-63

4-64

5-65

6-67

7-69

8-70

9-71

10-72

11-61

12-74

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Svante Larsson

51.51

 

2.14

9.14

10.59

15.48

19.08

21.51

29.20

30.14

38.15

39.36

47.39

50.26

51.51

 

OK Vargen

 

 

2.14

7.00

1.45

4.49

3.20

2.43

7.29

0.54

8.01

1.21

8.03

2.47

1.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Tero Taulavuori

54.01

 

2.54

9.45

11.30

15.53

18.42

21.32

29.25

30.05

39.22

40.04

48.23

52.48

54.01

 

Alatornion Pirkat

 

 

2.54

6.51

1.45

4.23

2.49

2.50

7.53

0.40

9.17

0.42

8.19

4.25

1.13

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Jani Harju

55.54

 

2.36

11.16

13.15

18.42

22.03

24.47

32.42

33.18

42.21

43.09

51.34

54.29

55.54

 

Pellon Ponsi

 

 

2.36

8.40

1.59

5.27

3.21

2.44

7.55

0.36

9.03

0.48

8.25

2.55

1.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Arto Vilppola

58.32

 

2.24

9.06

11.08

16.24

19.51

22.56

31.37

33.35

43.17

44.03

52.11

57.01

58.32

 

Pellon Ponsi

 

 

2.24

6.42

2.02

5.16

3.27

3.05

8.41

1.58

9.42

0.46

8.08

4.50

1.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Risto Luodonpää

60.51

 

3.00

10.33

12.31

18.29

22.02

25.07

33.43

34.32

45.15

46.09

55.10

58.44

60.51

 

AlatornionPirkat

 

 

3.00

7.33

1.58

5.58

3.33

3.05

8.36

0.49

10.43

0.54

9.01

3.34

2.07

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Antti Kalapudas

63.28

 

2.38

10.56

12.51

19.44

22.56

25.55

34.39

35.20

44.20

47.29

57.30

61.52

63.28

 

AlatornionPirkat

 

 

2.38

8.18

1.55

6.53

3.12

2.59

8.44

0.41

9.00

3.09

10.01

4.22

1.36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Ville Väkeväinen

67.30

 

3.05

10.46

12.41

18.03

21.53

27.59

35.36

36.25

50.14

51.19

60.36

65.51

67.30

 

LänRa

 

 

3.05

7.41

1.55

5.22

3.50

6.06

7.37

0.49

13.49

1.05

9.17

5.15

1.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN 4 km  Damer  


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-70

2-76

3-65

4-63

5-62

6-77

7-79

8-73

9-61

10-74

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Helena Lundkvist

50.18

 

1.27

13.33

15.49

23.33

25.48

34.19

38.20

42.01

44.45

48.41

50.18

 

OK Vargen

 

 

1.27

12.06

2.16

7.44

2.15

8.31

4.01

3.41

2.44

3.56

1.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Johanna Ek

52.25

 

2.28

18.04

20.07

27.42

30.44

36.54

42.18

45.31

47.20

50.52

52.25

 

OK Vargen

 

 

2.28

15.36

2.03

7.35

3.02

6.10

5.24

3.13

1.49

3.32

1.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Outi Matila

54.23

 

2.03

12.26

14.30

23.51

26.29

36.18

41.20

45.53

48.09

52.37

54.23

 

LänRa

 

 

2.03

10.23

2.04

9.21

2.38

9.49

5.02

4.33

2.16

4.28

1.46

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Ulla Johansson

55.59

 

2.10

16.07

18.00

26.51

30.09

37.50

41.53

46.45

48.50

53.27

55.59

 

Haparanda OK

 

 

2.10

13.57

1.53

8.51

3.18

7.41

4.03

4.52

2.05

4.37

2.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN 4 km   Herrar


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-70

2-76

3-65

4-63

5-62

6-77

7-79

8-73

9-61

10-74

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Janne Ylimaula

42.11

 

2.05

10.14

11.55

18.22

20.47

26.47

32.08

36.33

38.04

40.44

42.11

 

AlatornionPirkat

 

 

2.05

8.09

1.41

6.27

2.25

6.00

5.21

4.25

1.31

2.40

1.27

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Lauri Mustonen

48.27

 

2.17

12.29

14.47

23.16

26.11

33.34

37.31

41.27

43.47

46.43

48.27

 

AlatornionPirkat

 

 

2.17

10.12

2.18

8.29

2.55

7.23

3.57

3.56

2.20

2.56

1.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Jan Lindelöf

50.00

 

1.32

11.26

13.28

20.59

23.31

33.39

37.05

40.26

42.26

48.29

50.00

 

Seskarö IF

 

 

1.32

9.54

2.02

7.31

2.32

10.08

3.26

3.21

2.00

6.03

1.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Håkan Tholerud

55.45

 

1.38

16.15

17.39

25.42

28.23

36.42

41.08

44.59

48.06

53.57

55.45

 

Övertorneå IF

 

 

1.38

14.37

1.24

8.03

2.41

8.19

4.26

3.51

3.07

5.51

1.48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Roger Westin

58.04

 

1.36

15.00

17.34

27.46

30.14

41.46

45.38

49.02

50.35

56.24

58.04

 

Seskarö IF

 

 

1.36

13.24

2.34

10.12

2.28

11.32

3.52

3.24

1.33

5.49

1.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Petri Hannila

59.48

 

1.38

10.51

17.53

25.24

27.40

39.59

45.11

48.57

52.01

58.29

59.48

 

Suunta 2000

 

 

1.38

9.13

7.02

7.31

2.16

12.19

5.12

3.46

3.04

6.28

1.19

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Esko Pirkonen

62.06

 

1.38

11.56

13.40

20.59

24.04

36.31

45.07

52.49

54.41

60.33

62.06

 

Alatornion Pirkat

 

 

1.38

10.18

1.44

7.19

3.05

12.27

8.36

7.42

1.52

5.52

1.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Marcus Lahtinen

86.15

 

10.55

29.50

32.54

44.05

46.24

57.52

67.32

73.18

76.39

83.32

86.15

 

AlatornionPirkat

 

 

10.55

18.55

3.04

11.11

2.19

11.28

9.40

5.46

3.21

6.53

2.43