KM lång 4 aug 2011

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2011-08-04 19:41:02


Klass:   KORTA    Bana: 2020m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Elias Pessa

Haparanda OK

16.33

2

Sofia Lundkvist

OK Vargen

22.40

3

Gustav Pesula

Haparanda OK

23.56

4

Mattias Lauri

FK Herkules

26.45

5

Eija Lauri

FK Herkules

26.58

6

Venla Taulavuori

Alatornion Pirkat

32.14

7

Anni Taulavuori

Alatornion Pirkat

32.18

8

Tarja Taulavuori

Alatornion Pirkat

33.17

9

Filip Söderholm

Seskarö IF

47.42

10

Amanda Söderholm

Seskarö IF

48.00

EjG

Sara Lundbäck

OK Vargen

 

 

 

 

 


Klass:   LÅNGA    Bana: 5850m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Lars Lundkvist

Seskarö IF

42.08

2

Rolf Söderholm

Seskarö IF

42.09

3

Jan Lindelöf

Seskarö IF

45.24

4

Johan Klippmark

Haparanda OK

46.33

5

Tero Taulavuori

Alatornion Prkat

47.57

6

Victor Henriksson

Seskarö IF

55.12

7

Jan Lindström

Seskarö IF

59.30

8

Erik Lauri

FK Herkules

61.23

9

Lauri Mustonen

Alatornion Pirkat

68.10

10

Ville Väkeväinen

LänRa

78.25

11

Niklas Larsson

IK Uven

89.21

12

Esbjörn Nyström

Seskarö IF

101.35

EjG

Hans Ylipää

Seskarö IF

 

 

 

 

 


Klass:   MELLAN    Bana: 3540m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Nils Henriksson

Seskarö IF

34.59

2

Ingemar Sandström

Seskarö IF

37.22

3

Tore Svedlund

Seskarö IF

38.27

4

Esko Pirkonen

Alatornion Pirkat

40.33

5

Jyrki Pessa

Haparanda OK

40.45

6

Helena Lundkvist

OK Vargen

43.26

7

Bo Svedlund

Haparanda OK

45.09

8

Jakob Pessa

Haparanda OK

47.05

9

Kjell Henriksson

Seskarö IF

48.31

10

Sven Gustaf Huhta

Seskarö IF

51.13

11

Johanna Ek

OK Vargen

53.05

12

Jonas Lauri

FK Herkules

53.35

13

Gösta Klippmark

Haparanda OK

56.09

14

Birgit Lundkvist

OK Vargen

57.29

15

Pentti Svenn

Alatornion Pirkat

58.52

16

Johanna Lundkvist

OK Vargen

63.36

17

Hanna Kantto

Alatornion Pirkat

68.54

18

Anton Johansson

Finland

68.57

19

Maria Bergström

OK Vargen

80.59

 

Ulla Perhult

OK Vargen

80.59

EjG

Sune Klippmark

Haparanda OK

 

EjG

Elin Bergström

OK Vargen

 

EjG

Ove Attefall

Haparanda OK

 

EjG

Per-Erik Humla

Haparanda OK

 

EjG

Agneta Larsson

IK Uven

 

EjG

Reino Kokkonen

Haparanda OK