Träning 25 aug

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2011-08-25 19:45:54


KORTA      Bana 1640m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-61

2-62

3-63

4-64

5-65

6-67

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Elias Pessa

12.01

 

1.46

3.59

6.10

7.23

9.18

11.50

12.01

 

Haparanda OK

 

 

1.46

2.13

2.11

1.13

1.55

2.32

0.11

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Anja Vanninen

20.28

 

2.58

6.47

10.19

12.22

16.04

20.06

20.28

 

Alatornion Pirkat

 

 

2.58

3.49

3.32

2.03

3.42

4.02

0.22

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LÅNGA      Bana 4640m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-142

2-132

3-133

4-134

5-135

6-136

7-146

8-148

9-139

10-143

11-144

12-137

13-138

14-140

15-149

16-141

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Elis Franzén

37.29

 

2.27

6.25

8.09

9.18

9.48

10.12

14.30

16.41

21.16

21.43

24.58

28.59

31.06

34.14

35.04

36.52

37.29

 

Haparanda OK

 

 

2.27

3.58

1.44

1.09

0.30

0.24

4.18

2.11

4.35

0.27

3.15

4.01

2.07

3.08

0.50

1.48

0.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Lars Lundkvist

38.53

 

3.07

7.15

8.50

9.54

10.28

10.57

16.06

18.16

23.04

23.34

26.46

29.00

31.46

35.48

36.46

38.23

38.53

 

Seskarö IF

 

 

3.07

4.08

1.35

1.04

0.34

0.29

5.09

2.10

4.48

0.30

3.12

2.14

2.46

4.02

0.58

1.37

0.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Johan Klippmark

40.12

 

2.45

7.06

8.45

9.53

10.58

11.24

16.06

18.41

23.52

24.24

28.34

31.21

33.45

37.01

38.00

39.37

40.12

 

Haparanda OK

 

 

2.45

4.21

1.39

1.08

1.05

0.26

4.42

2.35

5.11

0.32

4.10

2.47

2.24

3.16

0.59

1.37

0.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Jani Prykäri

48.23

 

2.39

8.10

11.07

12.34

13.08

13.37

18.56

21.21

29.17

30.07

34.32

38.03

40.48

44.43

45.44

47.52

48.23

 

S-2000

 

 

2.39

5.31

2.57

1.27

0.34

0.29

5.19

2.25

7.56

0.50

4.25

3.31

2.45

3.55

1.01

2.08

0.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Heikki Ikonen

48.25

 

2.41

8.11

11.01

12.36

13.08

13.38

18.56

21.21

29.12

30.01

34.13

38.10

40.47

44.41

45.47

47.51

48.25

 

S-2000

 

 

2.41

5.30

2.50

1.35

0.32

0.30

5.18

2.25

7.51

0.49

4.12

3.57

2.37

3.54

1.06

2.04

0.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Jan Lindström

50.47

 

2.50

8.08

11.29

14.33

15.04

15.36

21.13

24.09

30.03

30.46

35.01

38.22

42.03

46.51

47.59

50.07

50.47

 

Seskarö IF

 

 

2.50

5.18

3.21

3.04

0.31

0.32

5.37

2.56

5.54

0.43

4.15

3.21

3.41

4.48

1.08

2.08

0.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Ville Väkeväinen

50.50

 

3.05

8.29

10.51

11.49

12.26

12.54

21.22

24.01

33.15

33.52

37.06

40.07

43.25

47.20

48.15

50.25

50.50

 

LänRa

 

 

3.05

5.24

2.22

0.58

0.37

0.28

8.28

2.39

9.14

0.37

3.14

3.01

3.18

3.55

0.55

2.10

0.25

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Lauri Mustonen

51.37

 

3.14

9.11

11.23

12.48

13.35

14.10

19.31

22.59

30.27

31.14

35.26

38.16

41.47

47.58

48.58

51.03

51.37

 

Alatornion Pirkat

 

 

3.14

5.57

2.12

1.25

0.47

0.35

5.21

3.28

7.28

0.47

4.12

2.50

3.31

6.11

1.00

2.05

0.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Jan Lindelöf

55.00

 

2.34

13.17

15.00

16.10

16.50

17.22

23.00

25.32

32.41

33.26

36.36

42.31

46.20

51.02

52.29

54.26

55.00

 

Seskarö IF

 

 

2.34

10.43

1.43

1.10

0.40

0.32

5.38

2.32

7.09

0.45

3.10

5.55

3.49

4.42

1.27

1.57

0.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Roger Westin

55.32

 

3.39

11.51

14.20

15.40

16.24

17.03

23.21

26.43

33.24

34.08

38.04

41.06

44.23

50.36

52.37

54.55

55.32

 

Seskarö IF

 

 

3.39

8.12

2.29

1.20

0.44

0.39

6.18

3.22

6.41

0.44

3.56

3.02

3.17

6.13

2.01

2.18

0.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Fredrik Bodén

56.29

 

3.31

11.51

14.54

16.04

16.34

17.06

26.31

29.44

37.33

38.00

41.37

45.50

49.03

53.13

54.04

56.08

56.29

 

Umeå OK

 

 

3.31

8.20

3.03

1.10

0.30

0.32

9.25

3.13

7.49

0.27

3.37

4.13

3.13

4.10

0.51

2.04

0.21

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Tapani Heikkuri

56.39

 

3.20

10.38

13.17

14.39

15.15

15.53

24.17

27.09

34.37

35.17

39.45

43.15

46.20

52.17

53.31

56.00

56.39

 

Alatornion Pirkat

 

 

3.20

7.18

2.39

1.22

0.36

0.38

8.24

2.52

7.28

0.40

4.28

3.30

3.05

5.57

1.14

2.29

0.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Lauri Huhta

59.18

 

4.15

9.58

12.25

14.11

14.57

15.32

24.24

27.51

39.49

40.30

44.43

48.24

51.16

55.10

56.06

58.26

59.18

 

PellonPonsi

 

 

4.15

5.43

2.27

1.46

0.46

0.35

8.52

3.27

11.58

0.41

4.13

3.41

2.52

3.54

0.56

2.20

0.52

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

14

Marcus Lahtinen

62.56

 

4.29

14.40

16.49

18.21

18.59

19.36

25.22

28.30

40.03

40.55

45.54

49.04

52.52

58.33

59.59

62.16

62.56

 

AlatornionPirkat

 

 

4.29

10.11

2.09

1.32

0.38

0.37

5.46

3.08

11.33

0.52

4.59

3.10

3.48

5.41

1.26

2.17

0.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

15

Hans Ylipää

68.59

 

4.31

13.43

17.43

19.37

20.20

20.58

26.00

28.46

35.37

36.20

40.03

42.11

51.35

58.35

59.36

68.06

68.59

 

Seskarö IF

 

 

4.31

9.12

4.00

1.54

0.43

0.38

5.02

2.46

6.51

0.43

3.43

2.08

9.24

7.00

1.01

8.30

0.53

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN      Bana 3130m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-131

2-132

3-133

4-134

5-135

6-136

7-137

8-138

9-139

10-140

11-141

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jakob Pessa

32.23

 

1.59

8.56

11.09

12.45

13.33

13.57

18.57

24.13

28.44

29.52

31.53

32.23

 

Haparanda OK

 

 

1.59

6.57

2.13

1.36

0.48

0.24

5.00

5.16

4.31

1.08

2.01

0.30

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Esko Pirkonen

33.01

 

1.49

7.13

9.26

11.13

12.01

12.40

18.48

23.32

28.38

30.14

32.26

33.01

 

Alatornion Pirkat

 

 

1.49

5.24

2.13

1.47

0.48

0.39

6.08

4.44

5.06

1.36

2.12

0.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Gösta Klippmark

37.57

 

2.35

9.25

12.01

13.43

14.30

15.12

22.23

26.10

32.52

34.21

37.15

37.57

 

Haparanda OK

 

 

2.35

6.50

2.36

1.42

0.47

0.42

7.11

3.47

6.42

1.29

2.54

0.42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Bo Svedlund

37.58

 

2.12

10.11

12.23

13.45

14.18

14.58

23.21

26.40

32.20

33.49

37.16

37.58

 

Haparanda OK

 

 

2.12

7.59

2.12

1.22

0.33

0.40

8.23

3.19

5.40

1.29

3.27

0.42

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Esa Vanninen

38.26

 

7.54

13.22

16.05

17.41

18.12

18.48

25.06

28.28

33.50

35.02

37.54

38.26

 

Alatornion Pirkat

 

 

7.54

5.28

2.43

1.36

0.31

0.36

6.18

3.22

5.22

1.12

2.52

0.32

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Ingemar Sandström

38.56

 

2.16

10.18

12.33

14.28

15.03

15.41

24.13

27.12

34.00

35.17

38.13

38.56

 

Seskarö IF

 

 

2.16

8.02

2.15

1.55

0.35

0.38

8.32

2.59

6.48

1.17

2.56

0.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Sven Gustaf Huhta

39.49

 

2.34

9.26

11.37

13.39

14.29

15.05

23.13

26.04

31.41

37.06

39.14

39.49

 

Seskarö IF

 

 

2.34

6.52

2.11

2.02

0.50

0.36

8.08

2.51

5.37

5.25

2.08

0.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Mariana Jussila

42.47

 

2.51

9.41

12.02

14.07

14.55

15.35

22.03

28.32

34.35

38.51

42.00

42.47

 

Haparanda OK

 

 

2.51

6.50

2.21

2.05

0.48

0.40

6.28

6.29

6.03

4.16

3.09

0.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Maria Bergström

45.14

 

2.47

11.22

14.17

16.26

17.29

18.08

25.27

30.19

38.43

40.32

44.28

45.14

 

och Ulla Perhult

 

 

2.47

8.35

2.55

2.09

1.03

0.39

7.19

4.52

8.24

1.49

3.56

0.46

 

OK Vargen

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Karl-Erik Nyström

51.44

 

2.33

11.14

14.07

16.34

17.32

18.23

26.41

36.59

44.26

46.34

51.05

51.44

 

Seskarö IF

 

 

2.33

8.41

2.53

2.27

0.58

0.51

8.18

10.18

7.27

2.08

4.31

0.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Rebecka Tholerud

54.43

 

5.29

19.09

21.13

22.35

23.13

23.42

35.46

41.54

49.17

50.39

53.55

54.43

 

Övertorneå IF

 

 

5.29

13.40

2.04

1.22

0.38

0.29

12.04

6.08

7.23

1.22

3.16

0.48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Ove Attefall

56.57

 

3.00

12.08

18.15

20.24

21.16

22.18

36.08

41.07

50.37

52.34

56.14

56.57

 

Haparanda OK

 

 

3.00

9.08

6.07

2.09

0.52

1.02

13.50

4.59

9.30

1.57

3.40

0.43

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

13

Johanna Lundkvist

66.40

 

3.39

17.33

21.04

24.47

25.30

26.11

43.11

50.15

59.16

62.07

66.09

66.40

 

OK Vargen

 

 

3.39

13.54

3.31

3.43

0.43

0.41

17.00

7.04

9.01

2.51

4.02

0.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Elin Bergström

51.44

 

3.55

12.17

17.29

23.03

24.13

25.30

 

 

 

 

 

51.44

 

OK Vargen

 

 

3.55

8.22

5.12

5.34

1.10

1.17

 

 

 

 

 

26.14

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Erik Lindelöf

65.13

 

5.53

19.30

28.00

31.08

31.29

31.48

37.11

45.33

57.55

 

64.40

65.13

 

Seskarö IF

 

 

5.53

13.37

8.30

3.08

0.21

0.19

5.23

8.22

12.22

 

6.45

0.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

+ en utan tidtagning