ÖstraNatt E1 Seskarö 30 aug 2011

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Data AB www.hektor.se Utskriftsdatum: 2011-08-30 23:20:23


KORTA      Bana 3150 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-75

2-70

3-71

4-79

5-80

6-145

7-150

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Elin Bergström

41.20

 

3.51

9.22

17.32

27.21

33.24

38.00

40.45

41.20

 

OK Vargen

 

 

3.51

5.31

8.10

9.49

6.03

4.36

2.45

0.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Johanna Lundkvist

51.54

 

4.17

8.48

19.56

29.51

43.50

48.33

51.17

51.54

 

OK Vargen

 

 

4.17

4.31

11.08

9.55

13.59

4.43

2.44

0.37

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Maria Bergström

54.07

 

4.32

10.05

21.44

31.33

45.43

50.43

53.17

54.07

 

OK Vargen

 

 

4.32

5.33

11.39

9.49

14.10

5.00

2.34

0.50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


LÅNGA      Bana 5910 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-77

2-73

3-64

4-67

5-69

6-72

7-74

8-76

9-81

10-145

11-150

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Lars Lundkvist

46.39

 

4.49

10.34

13.19

20.30

22.05

26.01

33.23

37.00

41.14

45.00

46.05

46.39

 

Seskarö IF

 

 

4.49

5.45

2.45

7.11

1.35

3.56

7.22

3.37

4.14

3.46

1.05

0.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Tero Taulavuori

50.22

 

5.11

11.02

13.38

19.09

20.53

26.17

34.09

36.39

44.11

47.56

49.51

50.22

 

Alatornion Pirkat

 

 

5.11

5.51

2.36

5.31

1.44

5.24

7.52

2.30

7.32

3.45

1.55

0.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Arto Vilppola

50.27

 

6.16

12.04

14.46

19.28

22.05

26.39

37.37

39.52

45.14

48.45

49.54

50.27

 

Pellon Ponsi

 

 

6.16

5.48

2.42

4.42

2.37

4.34

10.58

2.15

5.22

3.31

1.09

0.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Svante Larsson

52.24

 

5.32

12.06

14.43

20.10

23.59

28.41

39.24

41.54

47.12

50.47

51.56

52.24

 

OK Vargen

 

 

5.32

6.34

2.37

5.27

3.49

4.42

10.43

2.30

5.18

3.35

1.09

0.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Seppo Rousu

54.30

 

10.15

16.10

18.50

23.32

26.05

30.41

41.34

43.58

49.19

52.52

54.02

54.30

 

Alatornion Pirkat

 

 

10.15

5.55

2.40

4.42

2.33

4.36

10.53

2.24

5.21

3.33

1.10

0.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Jani Harju

60.35

 

4.26

10.20

13.11

19.05

21.02

36.38

47.42

50.03

55.18

58.54

60.00

60.35

 

Pellon Ponsi

 

 

4.26

5.54

2.51

5.54

1.57

15.36

11.04

2.21

5.15

3.36

1.06

0.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Ahti Aasa

68.21

 

5.57

17.41

20.49

28.01

33.06

39.11

48.41

54.44

61.38

66.10

67.40

68.21

 

Övertorneå IF

 

 

5.57

11.44

3.08

7.12

5.05

6.05

9.30

6.03

6.54

4.32

1.30

0.41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Risto Luodonpää

70.12

 

6.34

13.08

16.28

25.03

27.00

42.35

53.28

56.03

61.44

66.29

69.31

70.12

 

Alatornion Pirkat

 

 

6.34

6.34

3.20

8.35

1.57

15.35

10.53

2.35

5.41

4.45

3.02

0.41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Ville Väkeväinen

91.14

 

8.45

24.28

26.51

32.07

36.39

50.47

69.52

72.42

77.51

87.05

90.46

91.14

 

LänRa

 

 

8.45

15.43

2.23

5.16

4.32

14.08

19.05

2.50

5.09

9.14

3.41

0.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Fredrik Bodén

65.37

 

15.39

23.45

26.33

32.53

34.42

 

 

 

 

 

 

65.37

 

Umeå OK

 

 

15.39

8.06

2.48

6.20

1.49

 

 

 

 

 

 

30.55

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EjG

Henry Barsk

76.58

 

5.53

14.29

20.12

31.40

33.47

43.19

 

 

 

 

 

76.58

 

Övertorneå IF

 

 

5.53

8.36

5.43

11.28

2.07

9.32

 

 

 

 

 

33.39

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN Damer      Bana 4020 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-70

2-73

3-64

4-74

5-78

6-81

7-145

8-150

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Rebecka Tholerud

48.11

 

6.33

14.46

18.52

28.08

36.37

40.25

45.19

47.40

48.11

 

Övertorneå IF

 

 

6.33

8.13

4.06

9.16

8.29

3.48

4.54

2.21

0.31

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Johanna Tholerud

56.44

 

5.00

13.19

17.49

33.07

42.21

49.22

54.42

56.11

56.44

 

Övertorneå IF

 

 

5.00

8.19

4.30

15.18

9.14

7.01

5.20

1.29

0.33

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


MELLAN Herrar      Bana 4020 m   


Plac

Löpare

Sluttid

 

1-70

2-73

3-64

4-74

5-78

6-81

7-145

8-150

M-249

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1

Jan Lindelöf

35.03

 

6.29

11.34

14.27

19.51

25.54

29.23

33.12

34.29

35.03

 

Seskarö IF

 

 

6.29

5.05

2.53

5.24

6.03

3.29

3.49

1.17

0.34

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2

Håkan Tholerud

41.09

 

3.07

9.18

12.15

21.03

29.38

33.15

37.44

40.33

41.09

 

Övertorneå IF

 

 

3.07

6.11

2.57

8.48

8.35

3.37

4.29

2.49

0.36

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3

Lauri Mustonen

41.10

 

4.10

12.05

15.23

22.00

28.07

32.05

38.39

40.30

41.10

 

Alatornion Pirkat

 

 

4.10

7.55

3.18

6.37

6.07

3.58

6.34

1.51

0.40

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

4

Tore Svedlund

42.15

 

4.01

14.08

17.11

23.11

30.12

35.10

39.44

41.27

42.15

 

Seskarö IF

 

 

4.01

10.07

3.03

6.00

7.01

4.58

4.34

1.43

0.48

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5

Jakob Pessa

42.23

 

4.40

13.11

16.17

24.10

32.14

35.59

40.21

41.54

42.23

 

Haparanda OK

 

 

4.40

8.31

3.06

7.53

8.04

3.45

4.22

1.33

0.29

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6

Marcus Lahtinen

43.56

 

5.27

15.19

18.48

26.03

32.16

36.00

40.57

43.15

43.56

 

Alatornion Pirkat

 

 

5.27

9.52

3.29

7.15

6.13

3.44

4.57

2.18

0.41

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

7

Krister Grenemark

44.12

 

5.55

14.24

17.56

24.49

32.34

36.50

41.46

43.28

44.12

 

Övertorneå IF

 

 

5.55

8.29

3.32

6.53

7.45

4.16

4.56

1.42

0.44

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

8

Roger Westin

45.12

 

3.54

11.39

15.40

24.30

33.29

39.11

43.27

44.44

45.12

 

Seskarö IF

 

 

3.54

7.45

4.01

8.50

8.59

5.42

4.16

1.17

0.28

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9

Bo Svedlund

45.25

 

4.56

12.01

15.38

24.55

32.05

38.20

42.59

44.38

45.25

 

Haparanda OK

 

 

4.56

7.05

3.37

9.17

7.10

6.15

4.39

1.39

0.47

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

10

Esko Pirkonen

47.09

 

5.34

12.35

16.10

23.14

34.24

40.20

45.00

46.31

47.09

 

Alatornion Pirkat

 

 

5.34

7.01

3.35

7.04

11.10

5.56

4.40

1.31

0.38

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11

Emil Bergström

48.48

 

5.45

14.11

17.00

29.54

38.08

42.20

46.07

48.13

48.48

 

OK Vargen

 

 

5.45

8.26

2.49

12.54

8.14

4.12

3.47

2.06

0.35

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

12

Markku Oikarinen

50.13

 

6.47

15.56

19.16

25.17

35.04

42.07

47.21

49.33

50.13

 

Alatornion Pirkat

 

 

6.47

9.09

3.20

6.01

9.47

7.03

5.14

2.12

0.40