Träning 9 juli 2015 Stenkoll / Kivikiva kontrollplockning

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2015-07-09 19:57:32


Klass:   KORTA    Bana: 2260 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Arttu Lääkkölä

35.56

2

Mattias Lauri

FK Herkules

48.07

3

Markus Palokangas

Alatornion Pirkat

53.48

4

Mette Palokangas

Alatornion Pirkat

53.53

5

Anja Vanninen

Alatornion Pirkat

57.51

6

Eija Lauri

FK Herkules

59.51

7

Taisto Och Riitta Saari

65.43

 


Klass:   LÅNGA    Bana: 4150 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Marko Vapa

Suunta 2000

29.59

2

Kristoffer Sidenvall

IFK Umeå

30.48

3

Jonas Olsson

Stora Tuna

30.53

4

Erik Lauri

FK Herkules

34.42

5

Jani Harju

Pellon Ponsi

35.14

6

Ingvar Isaksson

Seskarö IF

36.10

7

Jan Lindström

Seskarö IF

40.47

8

Heikki Ikonen

Suunta 2000

43.13

9

Markku Oikarinen

Alatornion Pirkat

43.53

10

Kristina Tholerud

Övertorneå IF

44.14

11

Ari Korhonen

Suunta 2000

44.20

12

Matti Oikarinen

Alatornion Pirkat

46.34

13

Rolf Söderholm

Seskarö IF

50.13

14

Johanna Tholerud

Umeå OK

50.28

15

Håkan Tholerud

Övertorneå IF

52.51

16

Marcus Lahtinen

Alatornion Pirkat

54.55

17

Hannu Hautala

59.31

18

Jonas Lauri

FK Herkules

63.00

19

Vesa Aurala

Suunta 2000

68.26

EjG

Anders Sjögren

Sundsvalls OK

 


Klass:   MELLAN    Bana: 3060 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Esko Pirkonen

Alatornion Pirkat

34.19

2

Gösta Klippmark

Haparanda OK

40.38

3

Mats Lindström

Seskarö IF

41.11

4

Åke Saloniemi

SK Gränsen

44.20

5

Esa Vanninen

Alatornion Pirkat

45.23

6

Ulla Perhult

OK Vargen

48.23

Maria Berström

OK Vargen

48.23

8

Mauri Romppainen

Haparanda OK

48.29

9

Hans Rahkola

Haparanda OK

57.36

10

Anders Henriksson

Seskarö IF

64.49

11

Karl Erik Nyström

Seskarö IF

68.14

12

Olavi Pirkonen

KemU

76.29

EjG

Gunilla Tholerud

Övertorneå IF

EjG

Lars Peter Isaksson

Skellefteå OK

EjG

Viivi Saari

 


Klass:   NYBÖRJAR    Bana: 1780 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Elias Lauri

FK Herkules

20.32

2

Hanna Sidenvall

OK Kåre

42.56

3

Frida Olsson

Stora Tuna

43.24

4

Vera Sidenvall

OK Kåre

43.28

5

Viktor Olsson

Stora Tuna

44.01

6

Elsa Sidenvall

OK Kåre

44.36