Träning 9 juli 2015 Stenkoll / Kivikiva kontrollplockning

Sträcktider

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2015-07-09 19:57:53


KORTA      Bana 2260 m   


Plac

Löpare

Sluttid

Starttid

1-61

2-62

3-82

4-63

5-64

6-65

7-71

8-72

9-80

10-78

11-81

M-249

 

1

Arttu Lääkkölä

35.56

16:48:23

1.10

4.06

5.21

7.13

9.04

10.30

17.23

19.56

22.54

24.59

33.55

35.56

1.10

2.56

1.15

1.52

1.51

1.26

6.53

2.33

2.58

2.05

8.56

2.01

 

2

Mattias Lauri

48.07

17:32:42

1.23

6.54

8.55

10.31

14.46

15.53

35.25

39.03

41.15

46.34

48.07

FK Herkules

1.23

5.31

2.01

1.36

4.15

1.07

19.32

3.38

2.12

5.19

1.33

 

3

Markus Palokangas

53.48

17:09:44

4.29

12.42

14.33

15.57

26.12

36.42

43.17

45.32

47.51

49.49

51.50

53.48

Alatornion Pirkat

4.29

8.13

1.51

1.24

10.15

10.30

6.35

2.15

2.19

1.58

2.01

1.58

 

4

Mette Palokangas

53.53

17:09:41

4.36

12.48

14.39

16.04

26.18

36.47

43.17

45.49

48.00

50.05

52.07

53.53

Alatornion Pirkat

4.36

8.12

1.51

1.25

10.14

10.29

6.30

2.32

2.11

2.05

2.02

1.46

 

5

Anja Vanninen

57.51

16:44:52

2.35

17.50

20.24

23.10

25.33

27.54

37.35

42.16

45.46

50.07

53.53

57.51

Alatornion Pirkat

2.35

15.15

2.34

2.46

2.23

2.21

9.41

4.41

3.30

4.21

3.46

3.58

 

6

Eija Lauri

59.51

17:39:00

12.49

19.33

21.25

24.45

29.47

31.46

34.38

37.43

40.25

44.09

56.40

59.51

FK Herkules

12.49

6.44

1.52

3.20

5.02

1.59

2.52

3.05

2.42

3.44

12.31

3.11

 

7

Taisto Och Riitta Saari

65.43

16:57:35

1.14

7.18

9.07

11.02

13.09

15.06

22.17

27.44

49.25

53.44

62.40

65.43

1.14

6.04

1.49

1.55

2.07

1.57

7.11

5.27

21.41

4.19

8.56

3.03

 


LÅNGA      Bana 4150 m   


Plac

Löpare

Sluttid

Starttid

1-61

2-62

3-82

4-63

5-64

6-65

7-67

8-69

9-70

10-64

11-71

12-72

13-73

14-74

15-75

16-76

17-77

18-78

19-79

20-80

21-81

M-249

 

1

Marko Vapa

29.59

17:44:53

0.57

3.23

4.18

5.12

6.08

6.54

8.02

9.29

10.15

12.26

13.36

14.56

15.51

17.31

18.50

19.52

22.22

24.02

25.05

25.45

Suunta 2000

0.57

2.26

0.55

0.54

0.56

0.46

1.08

1.27

0.46

2.11

1.10

1.20

0.55

1.40

1.19

1.02

2.30

1.40

1.03

0.40

28.43

29.59

2.58

1.16

 

2

Kristoffer Sidenvall

30.48

17:16:39

0.53

7.47

8.53

9.35

10.18

11.19

12.40

14.02

14.47

16.18

17.44

19.00

19.55

21.19

22.20

23.47

25.06

26.13

27.20

27.48

IFK Umeå

0.53

6.54

1.06

0.42

0.43

1.01

1.21

1.22

0.45

1.31

1.26

1.16

0.55

1.24

1.01

1.27

1.19

1.07

1.07

0.28

29.33

30.48

1.45

1.15

 

3

Jonas Olsson

30.53

17:17:51

1.17

4.29

5.36

6.34

7.34

8.23

9.51

12.12

13.07

14.43

16.35

17.55

18.53

20.19

21.16

22.10

24.20

25.27

26.37

27.11

Stora Tuna

1.17

3.12

1.07

0.58

1.00

0.49

1.28

2.21

0.55

1.36

1.52

1.20

0.58

1.26

0.57

0.54

2.10

1.07

1.10

0.34

29.19

30.53

2.08

1.34

 

4

Erik Lauri

34.42

17:54:03

0.58

4.13

5.36

6.37

7.34

8.35

10.08

12.02

13.00

14.50

16.37

18.15

20.01

21.59

23.15

24.35

26.20

29.13

30.34

31.03

FK Herkules

0.58

3.15

1.23

1.01

0.57

1.01

1.33

1.54

0.58

1.50

1.47

1.38

1.46

1.58

1.16

1.20

1.45

2.53

1.21

0.29

33.21

34.42

2.18

1.21

 

5

Jani Harju

35.14

16:48:21

0.56

3.51

5.08

6.49

8.00

8.58

10.46

13.58

14.50

16.53

18.13

19.55

21.24

23.03

24.22

25.31

27.32

28.50

30.22

31.08

Pellon Ponsi

0.56

2.55

1.17

1.41

1.11

0.58

1.48

3.12

0.52

2.03

1.20

1.42

1.29

1.39

1.19

1.09

2.01

1.18

1.32

0.46

33.40

35.14

2.32

1.34

 

6

Ingvar Isaksson

36.10

17:24:36

2.22

4.57

6.01

7.03

8.04

8.53

10.21

12.15

13.07

14.48

16.04

17.31

18.51

20.21

21.28

22.25

28.02

29.46

31.36

32.08

Seskarö IF

2.22

2.35

1.04

1.02

1.01

0.49

1.28

1.54

0.52

1.41

1.16

1.27

1.20

1.30

1.07

0.57

5.37

1.44

1.50

0.32

34.38

36.10

2.30

1.32

 

7

Jan Lindström

40.47

17:27:38

1.09

4.26

5.36

6.47

8.08

9.31

11.10

13.17

14.20

16.26

17.56

20.08

21.35

23.17

25.06

26.25

28.25

30.07

34.58

35.43

Seskarö IF

1.09

3.17

1.10

1.11

1.21

1.23

1.39

2.07

1.03

2.06

1.30

2.12

1.27

1.42

1.49

1.19

2.00

1.42

4.51

0.45

38.56

40.47

3.13

1.51

 

8

Heikki Ikonen

43.13

17:47:46

5.59

10.13

11.21

12.38

13.43

14.41

16.24

18.30

19.23

21.23

23.08

24.49

26.24

28.28

29.47

30.58

33.56

35.27

38.14

38.54

Suunta 2000

5.59

4.14

1.08

1.17

1.05

0.58

1.43

2.06

0.53

2.00

1.45

1.41

1.35

2.04

1.19

1.11

2.58

1.31

2.47

0.40

41.32

43.13

2.38

1.41

 

9

Markku Oikarinen

43.53

17:46:28

2.18

11.55

13.01

14.06

15.13

16.07

17.38

19.34

20.32

22.32

24.19

26.00

27.43

29.52

31.06

32.18

35.26

36.58

39.10

39.46

Alatornion Pirkat

2.18

9.37

1.06

1.05

1.07

0.54

1.31

1.56

0.58

2.00

1.47

1.41

1.43

2.09

1.14

1.12

3.08

1.32

2.12

0.36

42.15

43.53

2.29

1.38

 

10

Kristina Tholerud

44.14

17:21:54

1.28

5.18

6.43

7.57

9.25

10.51

12.50

15.07

16.12

18.35

20.58

23.15

25.03

26.53

28.37

30.36

33.31

35.14

36.55

37.37

Övertorneå IF

1.28

3.50

1.25

1.14

1.28

1.26

1.59

2.17

1.05

2.23

2.23

2.17

1.48

1.50

1.44

1.59

2.55

1.43

1.41

0.42

42.12

44.14

4.35

2.02

 

11

Ari Korhonen

44.20

17:25:42

1.11

4.23

5.38

7.36

8.56

10.12

11.49

16.02

17.08

19.24

21.09

23.15

25.32

27.30

29.21

30.28

32.44

34.56

36.51

37.42

Suunta 2000

1.11

3.12

1.15

1.58

1.20

1.16

1.37

4.13

1.06

2.16

1.45

2.06

2.17

1.58

1.51

1.07

2.16

2.12

1.55

0.51

42.14

44.20

4.32

2.06

 

12

Matti Oikarinen

46.34

17:42:03

0.49

5.25

6.30

7.43

8.47

9.43

11.11

12.47

13.36

15.52

17.10

18.40

20.10

23.41

24.54

26.08

28.47

41.31

42.38

43.07

Alatornion Pirkat

0.49

4.36

1.05

1.13

1.04

0.56

1.28

1.36

0.49

2.16

1.18

1.30

1.30

3.31

1.13

1.14

2.39

12.44

1.07

0.29

45.17

46.34

2.10

1.17

 

13

Rolf Söderholm

50.13

17:19:52

5.15

8.39

9.39

10.35

11.32

12.52

14.16

17.05

17.55

19.37

20.53

22.19

23.31

25.00

26.17

27.19

43.31

44.41

46.03

46.51

Seskarö IF

5.15

3.24

1.00

0.56

0.57

1.20

1.24

2.49

0.50

1.42

1.16

1.26

1.12

1.29

1.17

1.02

16.12

1.10

1.22

0.48

48.44

50.13

1.53

1.29

 

14

Johanna Tholerud

50.28

17:23:18

2.55

7.27

8.56

11.03

13.00

14.05

15.42

17.33

18.35

20.39

22.21

24.42

25.52

27.32

29.35

30.41

32.40

34.32

44.42

45.34

Umeå OK

2.55

4.32

1.29

2.07

1.57

1.05

1.37

1.51

1.02

2.04

1.42

2.21

1.10

1.40

2.03

1.06

1.59

1.52

10.10

0.52

48.31

50.28

2.57

1.57

 

15

Håkan Tholerud

52.51

17:08:17

1.42

5.52

7.12

8.30

9.38

10.50

12.44

16.43

17.53

20.47

23.04

25.01

26.34

29.27

31.17

32.46

35.23

36.56

39.10

48.30

Övertorneå IF

1.42

4.10

1.20

1.18

1.08

1.12

1.54

3.59

1.10

2.54

2.17

1.57

1.33

2.53

1.50

1.29

2.37

1.33

2.14

9.20

51.03

52.51

2.33

1.48

 

16

Marcus Lahtinen

54.55

17:35:29

0.57

7.19

8.19

9.46

11.05

13.13

15.05

19.14

20.22

23.01

24.38

26.48

28.25

41.04

42.31

43.55

46.28

48.02

49.25

50.07

Alatornion Pirkat

0.57

6.22

1.00

1.27

1.19

2.08

1.52

4.09

1.08

2.39

1.37

2.10

1.37

12.39

1.27

1.24

2.33

1.34

1.23

0.42

53.25

54.55

3.18

1.30

 

17

Hannu Hautala

59.31

17:29:11

2.02

6.43

8.36

10.34

21.21

22.12

24.05

25.46

26.51

28.58

30.21

32.15

33.47

36.52

40.11

41.51

44.18

51.28

53.22

54.13

2.02

4.41

1.53

1.58

10.47

0.51

1.53

1.41

1.05

2.07

1.23

1.54

1.32

3.05

3.19

1.40

2.27

7.10

1.54

0.51

57.48

59.31

3.35

1.43

 

18

Jonas Lauri

63.00

17:53:17

2.01

6.34

7.23

8.39

9.38

11.02

16.45

19.30

20.23

26.52

28.29

30.17

31.34

33.08

43.41

45.02

48.46

50.43

54.33

55.11

FK Herkules

2.01

4.33

0.49

1.16

0.59

1.24

5.43

2.45

0.53

6.29

1.37

1.48

1.17

1.34

10.33

1.21

3.44

1.57

3.50

0.38

59.32

63.00

4.21

3.28

 

19

Vesa Aurala

68.26

17:48:42

1.45

10.46

11.55

18.44

20.13

21.26

23.27

29.44

31.12

33.17

36.00

40.00

41.43

49.54

52.00

53.25

56.07

57.33

63.28

64.19

Suunta 2000

1.45

9.01

1.09

6.49

1.29

1.13

2.01

6.17

1.28

2.05

2.43

4.00

1.43

8.11

2.06

1.25

2.42

1.26

5.55

0.51

67.11

68.26

2.52

1.15

 

EjG

Anders Sjögren

66.36

1.10

9.12

13.17

18.10

19.16

20.26

27.27

36.42

39.51

42.20

44.02

56.54

58.36

Sundsvalls OK

1.10

8.02

4.05

4.53

1.06

1.10

7.01

9.15

3.09

2.29

1.42

12.52

1.42

 


MELLAN      Bana 3060 m   


Plac

Löpare

Sluttid

Starttid

1-61

2-62

3-82

4-63

5-64

6-65

7-67

8-69

9-70

10-64

11-71

12-72

13-80

14-78

15-81

M-249

 

1

Esko Pirkonen

34.19

16:33:01

1.08

5.11

7.24

9.14

10.42

12.01

14.01

16.32

18.02

20.42

22.54

25.06

27.13

29.02

30.57

34.19

Alatornion Pirkat

1.08

4.03

2.13

1.50

1.28

1.19

2.00

2.31

1.30

2.40

2.12

2.12

2.07

1.49

1.55

3.22

 

2

Gösta Klippmark

40.38

16:57:38

1.43

6.14

8.38

10.14

11.59

15.40

18.10

20.47

22.15

25.34

27.46

30.55

32.51

35.12

38.30

40.38

Haparanda OK

1.43

4.31

2.24

1.36

1.45

3.41

2.30

2.37

1.28

3.19

2.12

3.09

1.56

2.21

3.18

2.08

 

3

Mats Lindström

41.11

17:21:42

1.46

7.08

8.57

11.00

12.58

14.30

17.10

19.51

21.28

25.15

27.55

30.53

33.03

36.07

38.36

41.11

Seskarö IF

1.46

5.22

1.49

2.03

1.58

1.32

2.40

2.41

1.37

3.47

2.40

2.58

2.10

3.04

2.29

2.35

 

4

Åke Saloniemi

44.20

17:14:55

1.40

7.43

9.39

11.22

13.27

15.24

17.58

22.19

23.56

27.51

30.09

33.03

36.03

39.21

41.55

44.20

SK Gränsen

1.40

6.03

1.56

1.43

2.05

1.57

2.34

4.21

1.37

3.55

2.18

2.54

3.00

3.18

2.34

2.25

 

5

Esa Vanninen

45.23

16:39:44

1.26

7.16

9.02

11.23

12.49

14.06

16.04

22.40

23.56

30.13

32.09

34.44

39.46

41.21

43.38

45.23

Alatornion Pirkat

1.26

5.50

1.46

2.21

1.26

1.17

1.58

6.36

1.16

6.17

1.56

2.35

5.02

1.35

2.17

1.45

 

6

Ulla Perhult

48.23

16:59:45

1.28

7.00

9.14

10.56

13.48

15.34

18.31

25.29

27.09

30.05

32.39

35.25

39.20

43.01

46.12

48.23

OK Vargen

1.28

5.32

2.14

1.42

2.52

1.46

2.57

6.58

1.40

2.56

2.34

2.46

3.55

3.41

3.11

2.11

 

Maria Berström

48.23

OK Vargen

 

8

Mauri Romppainen

48.29

16:29:36

1.29

10.52

12.18

13.58

16.03

17.36

22.17

25.12

26.47

29.34

31.26

33.40

41.22

43.39

46.15

48.29

Haparanda OK

1.29

9.23

1.26

1.40

2.05

1.33

4.41

2.55

1.35

2.47

1.52

2.14

7.42

2.17

2.36

2.14

 

9

Hans Rahkola

57.36

16:36:16

2.03

10.36

12.26

14.38

16.14

17.31

19.41

26.13

27.19

33.47

35.46

38.09

43.27

49.18

55.24

57.36

Haparanda OK

2.03

8.33

1.50

2.12

1.36

1.17

2.10

6.32

1.06

6.28

1.59

2.23

5.18

5.51

6.06

2.12

 

10

Anders Henriksson

64.49

17:18:18

5.12

10.18

12.46

16.00

18.13

20.35

23.52

29.12

31.01

34.51

37.56

42.01

44.58

47.28

61.37

64.49

Seskarö IF

5.12

5.06

2.28

3.14

2.13

2.22

3.17

5.20

1.49

3.50

3.05

4.05

2.57

2.30

14.09

3.12

 

11

Karl Erik Nyström

68.14

17:15:53

7.32

13.17

15.43

18.17

20.43

23.34

27.19

30.53

33.03

37.41

40.54

44.38

48.10

51.14

64.35

68.14

Seskarö IF

7.32

5.45

2.26

2.34

2.26

2.51

3.45

3.34

2.10

4.38

3.13

3.44

3.32

3.04

13.21

3.39

 

12

Olavi Pirkonen

76.29

16:43:00

1.16

26.33

28.45

45.45

47.03

48.46

51.03

54.03

55.10

57.38

59.54

62.06

69.32

71.34

73.48

76.29

KemU

1.16

25.17

2.12

17.00

1.18

1.43

2.17

3.00

1.07

2.28

2.16

2.12

7.26

2.02

2.14

2.41

 

EjG

Gunilla Tholerud

78.36

1.42

9.48

12.25

14.52

18.36

20.49

24.48

30.32

Övertorneå IF

1.42

8.06

2.37

2.27

3.44

2.13

3.59

5.44

 

EjG

Lars Peter Isaksson

83.34

63.33

Skellefteå OK

63.33

 

EjG

Viivi Saari

97.02

1.19

9.41

11.22

12.47

47.31

61.57

66.01

81.45

84.28

95.06

97.02

1.19

8.22

1.41

1.25

34.44

14.26

4.04

15.44

2.43

10.38

1.56

 


NYBÖRJAR      Bana 1780 m   


Plac

Löpare

Sluttid

Starttid

1-135

2-131

3-132

4-133

5-134

6-135

M-249

 

1

Elias Lauri

20.32

17:26:01

0.53

3.01

5.31

10.01

17.07

19.33

20.32

FK Herkules

0.53

2.08

2.30

4.30

7.06

2.26

0.59

 

2

Hanna Sidenvall

42.56

17:14:50

4.18

10.11

17.04

26.02

31.26

41.06

42.56

OK Kåre

4.18

5.53

6.53

8.58

5.24

9.40

1.50

 

3

Frida Olsson

43.24

17:14:38

3.21

9.10

16.03

23.51

30.58

40.54

43.24

Stora Tuna

3.21

5.49

6.53

7.48

7.07

9.56

2.30

 

4

Vera Sidenvall

43.28

17:14:27

3.45

9.08

16.08

24.06

31.17

40.59

43.28

OK Kåre

3.45

5.23

7.00

7.58

7.11

9.42

2.29

 

5

Viktor Olsson

44.01

17:14:47

3.48

10.11

16.54

23.55

31.08

40.55

44.01

Stora Tuna

3.48

6.23

6.43

7.01

7.13

9.47

3.06

 

6

Elsa Sidenvall

44.36

17:14:16

4.27

10.27

17.11

25.06

31.52

41.36

44.36

OK Kåre

4.27

6.00

6.44

7.55

6.46

9.44

3.00