ÖstraNatt Seskaröetappen 24 aug 2012

Resultatlista

EOS (Elektroniskt Orienterings System) Hektor Systems www.hektor.se Utskriftsdatum: 2012-08-25 00:20:52


Klass:   KORTA    Bana: 2810 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Arttu Taulavuori

Alatornion Pirkat

23.17

2

Esko Pirkonen

Alatornion Pirkat

27.46

3

Rebecka Tholerud

Övertorneå IF

29.33

4

Johanna Lundkvist

OK Vargen

37.02

5

Venla Taulavuori

Alatornion Pirkat

37.32

6

Kristina Tholerud

Övertorneå IF

37.37

7

Sofia Lundkvist

OK Vargen

57.18

8

Birgit Lundkvist

OK Vargen

57.56

9

Oili Holopainen

S-2000

69.27

10

Ilpo Holopainen

S-2000

70.34

EjG

Fredrik Bodén

Umeå OK

 


Klass:   LÅNGA    Bana: 5350 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Teemu Niskanen

Ounasvaaran H

37.46

2

Fredrik Norman

Leksands OK

42.59

3

Nils Henriksson

Seskarö IF

45.17

4

Antti Kalapudas

Alatornion Pirkat

47.24

5

Lars Lundkvist

Seskarö IF

51.05

6

Svante Larsson

OK Vargen

51.48

7

David Pessa

Haparanda OK

52.05

8

Tero Taulavuori

Alatornion Pirkat

53.26

9

Risto Luodonpää

Alatornion Pirkat

56.42

10

Elis Franze'n

Haparanda OK

57.15

11

Victor Henriksson

Seskarö IF

57.30

12

Janne Ylimaula

Alatornion Pirkat

58.31

13

Heikki Ikonen

S-2000

59.33

14

Ville Väkeväinen

LänRa

61.51

15

Esbjörn Nyström

Seskarö IF

109.59

EjG

Matts Engvall

Bodens BK

EjSt

Johan Klippmark

Haparanda OK

 


Klass:   MELLAN    Bana: 4060 m


Plac

Löpare

Klubb

Sluttid

1

Jakob Pessa

Haparanda OK

33.24

2

Arto Vilppola

Pellon Ponsi

36.23

3

Jyrki Pessa

Haparanda OK

38.26

4

Marcus Lahtinen

Alatornion Pirkat

40.14

5

Hans Ylipää

Seskarö IF

40.46

6

Tore Svedlund

Seskarö IF

40.56

7

Kjell Sandström

Bodens BK

41.13

8

Håkan Tholerud

Övertorneå IF

42.21

9

Markku Oikarinen

Alatornion Pirkat

43.01

10

Johanna Tholerud

Umeå OK

45.10

11

Tapani Heikkuri

Alatornion Pirkat

45.41

12

Ingemar Sandström

Seskarö IF

46.14

13

Roger Westin

Seskarö IF

46.34

14

Pekka Aho

Alatornion Pirkat

48.14

15

Lars Peter Isaksson

Skellefteå OK

48.45

16

Bo Svedlund

Haparanda OK

49.35

17

Lauri Mustonen

Alatornion Pirkat

49.57

18

Martti Holopainen

S-2000

49.59

19

Peter Juntti

Haparanda OK

54.52

20

Kjell Henriksson

Seskarö IF

57.26

21

Gösta Klippmark

Haparanda OK

67.33

22

Karl Erik Nyström

Seskarö IF

72.25